Yugonostalgija Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows Vista!...

3 posters

Ići dole

Windows Vista!... Empty Windows Vista!...

Počalji od **Ghost_Rider* Sub 15 Mar - 13:13:44

Da li je bolja vista ili xp?

**Ghost_Rider*
Ugašen Nalog
Ugašen Nalog

Broj poruka : 1226
Reputation : 1
Datum upisa : 15.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Windows Vista!... Empty Re: Windows Vista!...

Počalji od Dedda Pon 14 Apr - 1:05:41

хп...мислим и виста је ок али по мени је хп једноставнији и бољи
Dedda
Dedda
Prijatelj Foruma
Prijatelj Foruma

Muški
Broj poruka : 1019
Godina : 36
Lokacija : у капљици росе
Reputation : 0
Datum upisa : 13.04.2008

http://domaci.de

Nazad na vrh Ići dole

Windows Vista!... Empty Re: Windows Vista!...

Počalji od *Nebojsa* Pon 14 Apr - 1:20:51

Iz licnog iskustva a i kao osoba koja se jako dobro razumije u IT,Xp bez premca.

Prije svega,imam originalan Windows Vista Ultimate DVD i isprobao sam ga da ne bude zabune.

Zasto je bolji XP?
Windows Vista je tipican primjer sminkerskog programa koji sljasti kao luna park,nazalost,danas to mnogi vole,ali da li je on toliko dobar kao sto izgleda?
Windows Vista,navodno,trazi 512mb ram memorije samo da bi funkcionisao (Ljudi koji imaju slabije procesore i starije AGP graficke karte neka i ne pokusavaju da se upustaju u tu avanturu),po mojoj licnoj procjeni i mom testu treba joj bar 1Gb Ram-a da bi solidno radila,znaci,ukoliko hocete da je koristite opusteno,racunajte na 2Gb Ram memorije Smile
Dalje,Vista takodje trazi i bolji procesor,i tu racunajte da Vam treba barem neki Athlon ili Celeron od 2800+ Mhz,mada,Vista najbolje rezultate postize sa Dual Core procesorima,cena takvog procesora - pogledajte sami
Dalje...Da bi Vista radila valjano,tacnije,da bi pokazala sve svoje vizuelne efekte potrebna Vam je i dobra graficka kartica (najbolje je da bude PCI Express ali nazalost Vasa maticna ploca mora podrzavati taj tip kartica),i ako je starija kartica iz AGP serije da imate srece da za nju postoji oficijelni drajver za Vistu.
Windovs Vista za nesmetan rad zahtjeva 10Gb hard disk prostora koji u startu "halalite" i ne pipajte ga,sto znaci najbolje je da imate Sata2 Hard Disk sa bar 80Gb slobodnog prostora Smile

Sad sami odlucite sta Vam se vise isplati,doduse,sto se tice zastite Vista je ispred Xp,ali skinite Service Pack 3 za Windows Xp i racinajte da ste na istom.

Dakle,moj glas ide za XP Smile
*Nebojsa*
*Nebojsa*
Administrator
Administrator

Muški
Broj poruka : 917
Godina : 41
Lokacija : Zvornik
Reputation : 0
Datum upisa : 29.06.2007

http://yugonostalgija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Windows Vista!... Empty Re: Windows Vista!...

Počalji od **Ghost_Rider* Pet 9 Maj - 19:52:24

Moj glas je za XP....

**Ghost_Rider*
Ugašen Nalog
Ugašen Nalog

Broj poruka : 1226
Reputation : 1
Datum upisa : 15.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Windows Vista!... Empty Re: Windows Vista!...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu