Yugonostalgija Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

K s s - Srpska Reprezentacija

Ići dole

K s s - Srpska Reprezentacija Empty K s s - Srpska Reprezentacija

Počalji od **Ghost_Rider* Ned 4 Maj - 23:22:47

30. januar 2008. | Izvor: B92, Tanjug
Srbija u drugom šeširu
Košarkaška reprezentacija Srbije naći će se u drugom šeširu, sa selekcijama Turske, Letonije i Češke, na žrebu za sledeće Evropsko prvenstvo, koje će se 2009. godine održati u Poljskoj. Žreb će biti obavljen 16. februara u Veneciji, a za nosioce grupa određene su selekcije Francuske, Italije, Izraela i Portugala. Jedini kriterijum pri određivanju šešira bio je plasman na prošlogodišnjem kontinentalnom prvenstvu u Španiji, gde je Srbija bila među četiri ekipe koje su eliminisane već posle prve faze.

Prvi "šešir": Francuska, Italija, Izrael i Portugal
Drugi "šešir": Srbija, Turska, Letonija i Češka
Treći "šešir": Bosna i Hercegovina, Makedonija, Ukrajina i Bugarska
Četvrti "šešir": Estonija, Belgija, Mađarska i Finske
Peti "šešir": Velika Britanija

Ekipe će biti podeljene u tri grupe po četiri tima dok će četvrta grupa imati pet učesnika.

Pobednici grupa i tri najbolje drugoplasirane ekipe direktno će se plasirati na završni turnir u Poljskoj. Četvrta drugoplasirana ekipe, četiri selekcije koje zauzmu treće mesta u grupama nabolja cetvrtoplasirana reprezentacija bičhe podeljene u dve grupe, a pobednici tih novoformiranih grupa odigraće meč čiji pobednik obezbeđuje plasman na šampionat Evrope.

Četiri poslednjeplasirane ekipe iz svake grupe boriće se za opstanak u A grupi evropskih selekcija.

Komentarišući polozaj reprezentacije Srbije, selektor nacionalnog tima Dušan Ivković je istakao da "moramo shvatiti gde smo u ovom trenutku u košarkaškom svetu".

Ivković je dodao da je sve medalje koje smatramo kao naše "osvojila naša bivša zemlja dugačijeg imena".

**Ghost_Rider*
Ugašen Nalog
Ugašen Nalog

Broj poruka : 1226
Reputation : 1
Datum upisa : 15.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

K s s - Srpska Reprezentacija Empty Re: K s s - Srpska Reprezentacija

Počalji od **Ghost_Rider* Ned 4 Maj - 23:23:32

30. januar 2008. | Izvor: B92
Ivković zadovoljan,Pavlović ne igra

FoNetSelektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković izjavio je da je zadovoljan razgovorima sa kandidatima za nacionalni tim koji nastupaju u NBA ligi, iako je tokom boravka u Sjedinjenim Državama dobio loše vesti kada je u pitanju nastup Aleksandra Pavlovića. Ivković se tokom posete SAD sastao sa Krstićem, Miličićem, Stojakovićem i Jarićem, a preko Pavlovićevog oca je saznao da košarkaš Klivlenda ne želi da igra za Srbiju.

"Sa Pavlovićem se nisam video, jer se on, nažalost, povredio, ali sam se video sa njegovim ocem, koji mi je to preneo. Bio sam šokiran, jer nisam znao tu informaciju. Ostavljen je tu prostor da se nešto promeni i ja verujem da će biti tako kada se sastanem sa igračem", objasnio je Ivković.

Ipak, prema rečima selektora još uvek ima prostora za promenu mišljenja samog igrača.

Ivković je preneo da je Marko Jarić vrlo motivisan i zainteresovan da igra za nacionalni tim.

"Rekao mi je čak da je pričao sa (Milošem) Teodosićem o igranju za nacionalni tim i pitao me šta je sa Pavlovićem", preneo je Ivković novinarima.

Selektor se tada sastao i sa Nenadom Krstićem, koji igra za Netse.

"Svima sam rekao da ćemo u nacionalnom timu imati jako dobru atmosferu i da će se posle tako kvalitetnog rada i timskog duha vraćati u svoje klubove puni pozitivne energije", rekao je Ivković.

Selektor Srbije najavio je da će da prati razvoj povrede i lečenja Predraga Stojakovića.

Pored Pavlovića, Ivković se nije sastao sa Vladimirom Radmanovićem i Kostom Perovićem koji nisu doputovali sa svojim ekipama na utakmice.

Dušan Ivković je imao razgovor i sa Darkom Miličićem, koji je napravio skandal na poslednjem EP gde je posle utakmice psovao sudije i pretio im.

"Moj životni princip je da ako nekoga treba da učim životnim stvarima, da treba da ga učim kako treba, a ne kako ne treba. Razgovarao sam i sa njegovim trenerom, koji ima master iz sociologije i koji je čuo tačan prevod njegove izjave. Moja filozofija je da ga nikad ne pitam o tome", objasnio je Ivković.

Dušan Ivković još uvek nije odredio saradnike u reprezentaciji, a o činjenici gde se trenutno nalazi naša najbolja selekcija i koliko posla je pred novim selektorom, govori i podatak da ćemo se na žrebu u kvalifikacijama za naredno EP naći u drugom šeširu sa Turskom, Letonijom i Češkom. Žreb za kvalifikacije održaće se 16.februara u Veneciji

**Ghost_Rider*
Ugašen Nalog
Ugašen Nalog

Broj poruka : 1226
Reputation : 1
Datum upisa : 15.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

K s s - Srpska Reprezentacija Empty Re: K s s - Srpska Reprezentacija

Počalji od **Ghost_Rider* Ned 4 Maj - 23:23:52

11. februar 2008. | Izvor: B92, Politika
Vučinić na čelu Stručnog saveta KSS
Na sednici održanoj poslednjeg dana finalnog turnira Kupa „Radivoja Koraća” Uravni odbor KSS je izabrao Dragišu Vučinića na čelo Stručnog saveta, foruma oko kojeg su se godinama unazad ‘lomila koplja’ u organizaciji naše košarke. Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde i dugogodišnji funkcioner se vraća na položaj koji je svojevremeno zauzimao, ali kako je rekao Dragan Kapičić, predsednik KSS, ovoga puta “imaće najveće mogućnosti od kako to telo postoji u našoj košarci”.

“Dragiša Vučinić je ceo život u košarci na najvišim mestima i ima ogromno iskustvo. Od sada predsednik Stručnog saveta biće član i Izvršnog odbora, Upravnog odbora i član Upravnog odbora KSS s pravom glasa. Pronašli smo pravu ličnost i svi ćemo raditi na tome da struka dobije pravu poziciju u okviru organizacije. To je moja želja još od ranije,” istakao je Kapičić.

Poslednjih godina potrošeno je dosta vremena i na polemiku da li Stručni savet treba da ima pet-šest il više od 10 članova. Sada će ih imati najverovatnije više nego ikada:

“Čekali smo da izaberemo predsednika Saveta pa da biramo i članove. Biće ih do 20, s tim što nisu svi stručnjaci spremni da budu operativno prisutni, zato ćemo imati izvršni deo saveta. Posedujemo veliki broj zaslužnih i kvalitetnih ličnosti, a iako po starom Statutu predsednik KSS predlaže članove saveta mislim da ćemo to obaviti svi zajedno. U dogovoru sa selektorom Dušanom Ivkovićem veoma brzo naći ćemo odgovarajući broj ljudi,” kaže Kapičić.

Dragiša Vučinić je rođen u Mostaru 1948. godine, osvojio je šest klupskih trofeja sa Crvenom zvezdom, a igrajući za reprezentaciju Jugoslavije došao je do srebrne medalje na Prvenstvu Evrope u Esenu 1971. godine.

Bio je predsednik Crvene zvezde, predsednik KS Srbije, predsednik Stručnog saveta u dva navrata, predsednik Takmičarske komisije KSS.

**Ghost_Rider*
Ugašen Nalog
Ugašen Nalog

Broj poruka : 1226
Reputation : 1
Datum upisa : 15.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

K s s - Srpska Reprezentacija Empty Re: K s s - Srpska Reprezentacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu